• Trening czyni mistrzem

     • Ćwiczymy resuscytację krążeniowo-oddechową

      Kierując się myślą, że trening czyni mistrzem, po raz kolejny doskonaliliśmy umiejętność przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Podczas trwającej 30 minut ogólnoszkolnej akcji przeprowadzonej 16 października pod czujnym okiem organizatorki, p. Renaty Panek, każdy z nas miał wielokrotnie możliwość sprawdzenia się w działaniu i nabycia wprawy niezbędnej w udzielaniu pierwszej pomocy.

      Wszystko po to, byśmy w razie rzeczywistej potrzeby nie bali się pomagać i wiedzieli,  jak to robić bez narażania własnego zdrowia i życia.

     • Chcieć to móc - p. Kasia, Konrad i Hubert wiedzą o tym najlepiej

     • Udział w akcji charytatywnej "BIEGNIEMY DLA HOSPICJUM"

      14 października przedstawiciele naszej szkoły w składzie p. Katarzyna Niemiec, Konrad Gołębiowski i Hubert Prucnal wzięli udział w organizowanej przez ZS nr 1 Nienadówka i ZS nr 2 Nienadówka akcji charytatywnej "BIEGNIEMY DLA HOSPICJUM". W ten sposób przede wszystkim wsparli finansowo podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie, ale przy okazji sprawdzili też własną kondycję.

      Dla wielu uczestników (w tym dla naszej p. Kasi) kluczowym elementem w pokonaniu 6-kilometrowego odcinka trasy przełajowej okazała się silna motywacja.

      Jesteśmy z Was dumni!

     • Dobrych życzeń nigdy za wiele

     • Świętujemy Dzień Edukacji Narodowej

      Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole w piątek, 13 października. Nad przebiegiem całej uroczystości czuwały przede wszystkim p. Magdalena Ożóg oraz p. Izabela Olszowa wraz ze swoimi wychowankami, tj. klasą IV i VI. W oprawę artystyczną włączyli się także trzecioklasiści w rolach nauczycieli SP nr 2 w Trzebosi oraz chórek dziewcząt z klasy piątej. Było naprawdę wesoło. :)

      Nie zabrakło też oczywiście szczerych życzeń i podziękowań  za wiedzę i serce, wyrażonych słowem, gestem i piękną laurką, oraz bezcennego wzruszenia na twarzach pedagogów. 

     • Bezpieczeństwo przede wszystkim

     • Spotkanie z policjantami

      Głównym celem wizyty miejscowych policjantów w naszej szkole 4 października było przypomnienie najmłodszym podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze, w domu i w szkole. Dzieci z wielką uwagą słuchały wszystkich wskazówek i chętnie odpowiadały na pytania oraz demonstrowały właściwe zachowania w sytuacji zagrożenia. Na zakończenie otrzymały opaski odblaskowe i mogły przymierzyć czapkę policyjną oraz ... kajdanki

      Po takim spotkaniu z pewnością zrodzi się niejedno powołanie do służby mundurowej.

     • "Tylko osioł nie czyta"

     • Światowy Dzień Głośnego Czytania

      Dwudziesty dziewiąty września był również Światowym Dniem Głośnego Czytania. Nad tym przedsięwzięciem czuwała szkolna bibliotekarka, pani Mila.

      Uczniowie klas starszych słuchali wzorowego czytania literatury pięknej w wykonaniu swoich polonistek i anglistki, natomiast najmłodsi zebrali się w udekorowanej książkami sali gimnastycznej, gdzie baśniowe przygody bohaterów prezentowały im p.Mila, p. Renia i p.Kasia.

      Uwadze wszystkich uczniów nie uszło z pewnością wyeksponowane na gazetce hasło "Tylko osioł nie czyta", jest więc nadzieja, że chwile spędzone na wspólnej lekturze na dobre rozbudzą ich apetyty na czytanie.

     • A jak u nas z tabliczką mnożenia?

     • VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      29 września wszyscy uczniowie klas III - VII aktywnie uczestniczyli w VII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Skutecznie zachęciły ich do tego pani dyrektor Bożena Chorzępa, ucząca matematyki w klasach V - VII, oraz pani Magda, matematyczka czwartoklasistów i główna orgaznizatorka przedsięwzięcia. Swój wkład wniosła również pani Basia, pomagając w przeprowadzeniu rywalizacji  i dokumentując  jej przebieg w formie zdjęć.

      Znajomość i biegłość w dziedzinie mnożenia i dzielenia w zakresie 100 sprawdzana była tego dnia na wiele sposobów.  Większości szczególnie  podobało wcielanie się w rolę nauczyciela i  przepytywanie klasy, ale byli i tacy, którzy preferowali tradycyjną pisemną formę zadań.

      Najlepsi uczniowie z klas III - V otrzymali  odznaki „Ekspert Tabliczki Mnożenia”, a starsi Certyfikat zdanego egzaminu z tabliczki mnożenia i tym samym tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

     • Miły początek jesieni ...

     • Święto Chłopców i Święto Pieczonego Ziemniaka

      27 września w godzinach popołudniowo-wieczornych uczniowie klas starszych świętowali Dzień Chłopaka. Z tej okazji SU zorganizował dyskotekę, a opiekunka samorządu, p. Kasia, zadbała o niecodzienne konkursy. I tak nasi chłopcy dzielnie rywalizowali o zaszczytne tytuły w następujących kategoriach: "Kwaśny uśmiech", "Kuchcik amator", "Dobry smak i zapach", "Upiększacz urody", "Syreni śpiew". W nagrodę wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, słodkości i ... gromkie brawa od koleżanek.

      Natomiast 28 września nasi najmłodsi obchodzili Święto Pieczonego Ziemniaka. Zgodnie z nazwą wszystko kręciło się wokół "solenizanta", który nieodłącznie towarzyszył wszystkim konkurencjom przygotowanym przez p. Renię, dostarczając radości i dzieciom, i dorosłym, a na koniec ... ucieszył podniebienia uczestników. 

     • "Czym skorupka za młodu nasiąknie ..."

     • Europejski Dzień Języków Obcych

      26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych.

      Klasy 4 - 7 wzięły udział w przygotowanej przez p. Kasię (anglistkę) rywalizacji opartej na wiedzy ogólnej o świecie. Wymagało to m.in. wykazania się znajomością stolic i flag poszczególnych państw świata, muzyki z różnych krajów oraz wskazywania nazw prezentowanych języków. Nie zabrakło też pytań dotyczących najstarszych brytyjskich uniwersytetów oraz ciekawostek o języku angielskim.

      W akcję wciągnięci zostali również pierwszoklasiści, którzy przy dźwiękach angielskich piosenek pięknie kolorowali "the Union Jack", czyli flagę brytyjską.

     • Pamięci więźniów obozu NKWD w Trzebusce

     • Patriotyczna Droga Krzyżowa Małego Katynia Ziemi Rzeszowskiej

      W czwartek 21 września siódmoklasiści pod opieką wychowawczyni, p. Beaty Dzwonnik, wzięli udział w XIII Patriotycznej Drodze Krzyżowej Małego Katynia Ziemi Rzeszowskiej prowadzonej przez młodzież gimnazjalną naszej gminy. Z uwagi na niesprzyjające warunki pogodowe nabożeństwo odbyło sie w kościele parafialnym w Trzebusce.

      Prezentowane rozważania poszczególnych stacji drogi Chrystusa na Golgotę połączone z modlitewną refleksją i przypomnieniem zdarzeń historycznych związanych ze zbrodnią popełnioną przez NKWD w 1944 roku na żołnierzach AK z pewnością poruszyły serca i umysły wszystkich uczestników.

      Dziękujemy organizatorom za włączenie nas w to piękne modlitewno-patriotyczne przedsięwzięcie.

     • "Wędrują ludzie, czas ucieka, a imię Twoje trwa ..."

     • Dzień Patrona

      W poniedziałek 18 września obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły - św. Stanisława Kostki.

      Po mszy św. odprawionej przez ks. Tomasza wróciliśmy do szkoły, gdzie odbyła się uroczysta akademia. Najpierw uczniowie klasy VII i V przenieśli nas do XVI wieku, prezentując scenki z życia Patrona. Retrospekcję ubogacił śpiew pieśni i kanonów w wykonaniu chórku dziewczęcego.

      Druga część uroczystości należała do wystrojonych pierwszoklasistów, którzy po złożeniu uroczystego ślubowania zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Nie mniejsze emocje towarzyszyły ich mamom, które dumnie śledziły każdy ruch i każde słowo swoich pociech, utrwalając te wzruszające chwile w formie zdjęć i filmików.

      Drobną przeszkodą podczas całej uroczystości był brak prądu, a zatem niemożność skorzystania z nagłośnienia. A może energetycy chcieli w ten sposób jeszcze bardziej przybliżyć nas do czasów, w których żył nasz Patron?

     • Pamiętamy o Małym Katyniu

     •  

      Udział w Mszy Św. Polowej w Turzy

      W niedzielę 17 września delegacja uczniów, rodziców i nauczycieli na czele z panią dyrektor Bożeną Chorzępą wzięła udział w corocznej Mszy Św. Polowej w Turzy. W czasie nabożeństwa celebrowanego prze J.E. Ks. Biskupa Seniora Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej Kazimierza Górnego uczczono pamięć żołnierzy AK zamordowanych w sierpniu 1944 r. przez sowieckie NKWD.

     • Żegnajcie wakacje! Witaj szkoło!

     •  

      Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

      W poniedziałek 4 września mszą świętą i akademią uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2017/2018.

      Najpierw o bezstresowe pożegnanie z wakacjami i wesołe powitanie szkoły  skutecznie zadbali uczniowie klasy piątej przygotowani przez panią Katarzynę Niemiec.

      Następnie oficjalnego rozpoczęcia nowego roku szkolnego dokonała pani dyrektor Bożena Chorzępa, zachęcając wszystkich do wytężonej pracy i owocnego współdziałania. W swoim wystąpieniu pani dyrektor przedstawiła ponadto informacje na temat zakresu prac remontowych usprawniających funkcjonowanie szkoły oraz zmiany kadrowe podyktowane reformą szkolnictwa, dzięki której nasza szkoła wzbogaciła się nie tylko o klasę siódmą, ale i kilku nowych specjalistów.

      Pokrzepieni dobrymi wieściami przystępujemy do działania :)