• Ten sukces miał wielu ojców

          • Do sukcesu organizacyjnego Finału Gminnego Konkursu Plastyczno - Literackiego "Kostka znaczy więcej!" bez wątpienia przyczynili się również uczniowie naszej szkoły, zarówno ci, którzy zaprezentowali się w części artystycznej, jak i ci,  którzy podjęli się konkursowych wyzwań i przygotowali ciekawe prace. Jednym i drugim bardzo dziękujemy.

             

            Oto nagrodzeni i zajęte przez nich miejsca:

             

            Hubert Prucnal, kl. VIII

            - I miejsce w kat. "Gra planszowa"

            Kacper Jurek, kl. V

            - II miejsce w kat. "Witraż"

            Wiktoria Cisło, kl. IV

            - wyróżnienie w kat. "Gra planszowa"

            Maksymilian Pokrzywa, kl. V

            - wyróżnienie w kat. "List"

            Oskar Ryzner, kl. V

            - wyróżnienie w kat. "Wywiad"

             

            Drodzy Laureaci, cieszymy się z Waszego sukcesu, a pozostałych uczniów zachęcamy do pójścia w Wasze ślady, wszak nasz Patron, św. Stanisław Kostka, właśnie tego nas uczy - wyznaczania sobie celów i śmiałego ich realizowania.

            Pamiętajcie: im większy trud, tym większa satysfakcja.

          • Piękny Finał

          • Gminnego Konkursu Plastyczno - Literackiego "Kostka znaczy więcej!"

             

            W piątek 19 października w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie Gminnego Konkursu Plastyczno - Literackiego "Kostka znaczy więcej!" Na zaproszenie licznie odpowiedzieli laureaci zmagań konkursowych wraz z opiekunami oraz Pan Burmistrz Andrzej Ożóg, który razem z Panią Dyrektor Bożeną Chorzępą dokonywał wręczania nagród i pamiątkowych dyplomów. Nad sprawnym przebiegiem uroczystości czuwały organizatorki - Monika Sidor, Katarzyna Niemiec i Beata Dzwonnik.

            Rozdanie nagród poprzedzone zostało krótką częścią artystyczną w wykonaniu przedstawicieli uczniów klasy VI i VIII, nawiązującą do pięknego życia św. Stanisława Kostki - doskonałego Patrona oraz wzoru również dla współczesnej młodzieży.

            Finał przedsięwzięcia nie byłby możliwy do realizacji w powyższej formie, gdyby nie hojni sponsorzy: Burmistrz Gminy i Miasta Sokołów Młp. Pan Andrzej Ożóg oraz Pan Bogdan Radomski - szef Firmy Styrobud z Trzebosi, którym jeszcze raz z serca dziękujemy.

            Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy miło będą wspominać to wydarzenie, przyświecające mu cele i panującą pogodną atmosferę oraz ... sesje fotograficzne w niepowtarzalnej scenerii.

          • Podziękowania i ślubowanie

          • czyli jak wyglądał DEN w naszej szkole

             

            Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w naszej szkole 12 października i zostały połączone z uroczystością pasowania na ucznia. Wśród solenizantów nie zabrakło gościa, długoletniego dyrektora naszej szkoły - pana Eugeniusza Pacyny, któremu serdecznie dziękujemy za przybycie do nas.

            O część artystyczną poświęconą pedagogom zatroszczyły się panie Izy, które wraz ze swoimi podopiecznymi przygotowały pełne humoru "scenki i piosenki". O ile talenty aktorskie młodzieży były nam znane, o tyle przedszkolacy zaskoczyli wszystkich poziomem opanowania tekstów i spontanicznością sceniczną.

            W nie mniejsze zdumienie wprowadzili nas podopieczni pani Reni, którzy nie dość, że śpiewająco zdali egzamin dopuszczający ich do złożenia ślubowania i pasowania na uczniów, to jeszcze błysnęli rozmaitymi talentami, z muzycznym włącznie - za sprawą młodego akordeonisty, Jasia Ożoga.

            Na wysokości zadania w tym dniu stanął również Samorząd Uczniowski, pod duchowym przewodnictwem pani Kasi, który z kolei zadbał o "kwiatową atmosferę" święta.

            Wszystkim, którzy przyczynili się do tej pięknej uroczystości, z serca dziękujemy :)

             

             

          • Zwykły ziemniak ...

          • a tyle radości

            Obchodzone w naszej szkole juz od kilku lat Święto Pieczonego Ziemniaka niezmiennie cieszy się popularnością wśród najmłodszych i stanowi doskonałą okazję do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Wydarzeniu zawsze towarzyszą atrakcyjne konkurencje i potrawy z ziemniakiem w roli głównej. Tak też było 8 października - święto zgromadziło liczne grono dzieciaków żądnych rywalizacji i ... degustacji. Organizatorki nie zawiodły, a apetyty rosły z każdą minutą. I choć kiełbaski z ogniska wyglądały smakowicie, to król był tylko jeden - Ziemniak.

          • Na żołnierską nutę

          • Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu muzyków z Mobilnej Filharmonii

            Drugi tydzień października rozpoczęliśmy śpiewająco. Wszystko dzięki muzykom z Mobilnej Filharmonii, którzy przybyli do nas z repertuarem pieśni patriotycznych i, po raz kolejny, urzekli kunsztem wokalnym i instrumentalnym oraz barwną narracją ubogaconą rekwizytami. W twórczy dialog z prowadzącym chętnie włączało się wielu uczestników, a szczególnie wyróżniło dwóch: przedszkolak Andrzejek i ósmoklasista Hubert. Problemów nie mieliśmy też z prawidłowym nazwaniem instrumentów i podstawową ich klasyfikacją. Schody zaczęły się dopiero podczas prób  wydobycie dźwięku z puzonu, ale i z tym wyzwaniem ochotnicy poradzili sobie nad wyraz dobrze. Nie mniej pozytywnych emocji dostarczyło wszystkim wspólne śpiewanie pieśni legionowych i aktywna postawa  podczas wykonywania niektórych z nich. Spotkanie zwieńczone zostało wykonaniem zbiorowej fotografii.

          • Pomaganie przez bieganie

          • Team z Podlasu na stracie lokalnej  akcji charytatywnej

            Ten nietypowy sposób pomocy możliwy był dzięki uczestnictwu w akcji charytatywnej "Biegniemy dla Hospicjum" organizowanej przez zespoły szkół w Nienadówce.  

            W sobotni poranek 6 października na starcie IV edycji tego szlachetnego przedsięwzięcia zameldowało się 25 naszych reprezentantów - przedstawicieli uczniów, rodziców i nauczycieli. Nikt z nas nie stanął na ogólnym podium wyścigu, ale warto wyróżnić zwycięzców naszej wewnętrznej rywalizacji. Byli to: Konrad Gołębiowski (kl. VIII) wśród chłopców,  p. Izabela Olszowa (wuefistka) wśród dorosłych i Katarzyna Cisek (kl. VI) wśród dziewcząt.

            Komu nie dopisało szczęście bycia uchwyconym na mecie w obiektywie przez p. Basię (niezawodną w tym dniu, jeśli chodzi o wsparcie duchowe i techniczne), temu los zrekompensował podczas losowania nagród pocieszenia, o czym szczególnie przekonały się pani Beata, pani Kasia i maskotka drużyny - 15-miesięczna Ania Cisek, która wygrała najcenniejszą nagrodę - zestaw do badmintona.

            Szczytny cel, doborowe towarzystwo i piękna pogoda.... Czegóż można było chcieć więcej :)

          • Podniebne potyczki i sportowa rywalizacja

          • Czwarty października uczniom klas VI - VIII upłynął pod znakiem kultury i sportu na terenie Rzeszowa.

            Najpierw w kinie "Helios" obejrzeliśmy "Dywizjon 303. Historia prawdziwa", zachwycając się przede wszystkim podniebnymi potyczkami i śmiałymi akrobacjami polskich myśliwców, ale też na zmianę to wzruszając się, to bawiąc dialogami. Niezwykle cenna okazała się również krótka prelekcja poprzedzająca emisję filmu, dzięki której młodzi widzowie zostali wprowadzeni w kontekst historyczny zekranizowanych wydarzeń.

            Drugą część dnia spędziliśmy w kręgielni "Galaktyka", gdzie dobrani w 7-8 osobowe grupy toczyliśmy póltoragodzinną, zaciętą rywalizację. 

            Był to naprawdę i wartościowy, i relaksujący wyjazd, co z pewnością może potwierdzić uczestnicząca w nim pani dyrektor Bożena Chorzępa :)

          • Porwani za młodu ... przez Gang Słodziaków

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

             

            W tym roku serca najmłodszych uczestniczących w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania porwała książka "Gang Słodziaków". Nie mogło być inaczej zarówno ze względu na wciągającą i pełną humoru fabułę, jak i na wyrazisty sposób prezentacji lektury przez organizatorki - p. Milę i p. Renię. Gościem Specjalnym wydarzenia była pani dyrektor Bożena Chorzępa, która nie tylko obserwowała jego przebieg, ale również udzieliła swojego głosu bohaterom bajki.

            Sądząc po minach i spontanicznych reakcjach młodych słuchaczy, przedsięwzięcie bardzo im się podobało, więc z pewnością nie będzie to jednorazowa akcja.

          • Nasi dzielą i mnożą z całym światem

          • 8. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

             

            28 września, już po raz kolejny, wzięliśmy udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia - imprezie cyklicznej, organizowanej od 2011 r. Obchody miały na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tej podstawowej szkolnej umiejętności i uświadomić jej przydatność w życiu codziennym.

            O atrakcyjny przebieg przedsięwzięcia zadbały nasze Trzy Królowe: Bożena Chorzępa (dyrektor szkoły), Magdalena Ożóg i Barbara Miazga, angażując dodatkowo wychowawczynię klasy III - p. Emilię Szeligę. Efektem ich pracy zespołowej były przeprowadzone w klasach III - VIII ciekawe i różnorodne formy oraz metody utrwalania i sprawdzania stopnia znajomości tabliczki mnożenia. Umysły bardziej humanistyczne mogły dodatkowo wykazać się w konkursie "Tabliczka mnożenia w rymowankach". Z tej możliwości skorzystali: Maksymilian Pokrzywa (kl. V), Zuzanna Burda (kl. V), Wiktoria Cisło (kl. IV), Andżelika Cisek (kl. VII) i Wiktoria Pokrzywa (kl. VIII), otrzymując zaszczytne tytuły, pamiątkowe dyplomy i nagrody.

            W tym dniu szkoła też wyglądała inaczej. Na drzwiach poszczególnych klasopracowni pojawiły się "zestawy egzaminacyjne", a na korytarzu gazetka z tematycznymi ciekawostkami. Jednak największy podziw wzbudziły "kolorowe schody" autorstwa pani Basi. Każdy, kto jeszcze ma problemy z tabliczką, koniecznie powinien na nich potrenować - sukces gwarantowany (tak jak Mistrzostwo Świata naszych siatkarzy).

          • 30 września data nam nie obca ...

          • ... wszak jest wtedy Święto Chłopca

             

            A że 30 września wypada w tym roku w niedzielę, to Dzień Chłopaka postanowiliśmy uczcić już w czwartek. W godzinach przedpołudniowych solenizanci otrzymali od swoich koleżanek sympatyczne upominki, a o 16.00 dla klas IV - VIII rozpoczęła się dyskoteka urozmaicona konkursami przygotowanymi przez  żeńską część RSU - Julkę i Gabrysię, oraz ósmoklasistki - Korę, Olę i Wikę. Wszyscy uczestnicy znakomicie podołali wyzwaniom, sobie samym i publiczności dostarczając sporą dawkę śmiechu. Nie mniejszym źródłem pozytywnych emocji okazało się również wspólne odtańczenie belgijki i makareny. Zabawa była tak dobra, że panie wychowawczynie zgodziły się ją nawet nieco przedłużyć, ale tylko o tyle, by ... wszyscy zainteresowani Mistrzostwami Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn mogli zdążyć na mecz Polska - Serbia (było warto - wygralismy 3:0).

          • XIV Patriotyczna Droga Krzyżowa Trzebuska – Turza

          • We wtorek, 18 września, przedstawiciele naszej społeczności - uczniowie klasy VII pod opieką p. Izabeli Olszowej, wzięli udział w organizowanej już po raz czternasty Patriotycznej Drodze Krzyżowej. Swój czynny udział podkreślili, włączając się w rozważania stacji Drogi Krzyżowej i modlitwę wiernych.

            Ten szczególny czas zadumy i refleksji, pogłębiony autorską prezentacją wierszy  p. Sabiny Woś, z pewnością pozostawi w młodzieży trwały ślad w postaci pamięci o tragicznych wydarzeniach, które rozegrały się jesienią 1944 r. w turzańskim lesie.

          • Wiedza, wyzwanie, wiara, wytrwałość

          • Tego uczy nas św. Stanisław Kostka

            Tegoroczne obchody Dnia Patrona miały szczególny charakter ze względu na obchodzony właśnie Rok Świętego Stanisława Kostki i 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

            O podniosłą atmosferę święta zadbali głównie uczniowie klas VI i VIII, którzy w atrakcyjny sposób przybliżyli sylwetkę Patrona i udowodnili, że jest On doskonałym wzorem do naśladowania  również dla dzieci i młodzieży XXI wieku. Niewątpliwym walorem akademii okazała się również niecodzienna scenografia, nawiązująca do prezentowanej treści i podkreślająca podniosły charakter uroczystości.       

            Idąc za przykładem św. Stanisława - wielkiego patrioty, dla Niepodległej utworzyliśmy "żywy napis", będący wyrazem naszej wdzięczności dla wszystkich, dzięki którym Polska jest dziś w pełni wolnym, suwerennym krajem.

          • Hołd zamordowanym w turzańskich lasach

          • W niedzielę 16 września przedstawiciele uczniów, rodziców i nauczycieli, na czele z Panią dyrektor Bożeną Chorzępą, uczestniczyli w uroczystej mszy świętej polowej odprawianej przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej Jana Wątrobę nad grobami pomordowanych przez NKWD w 1944 r. w Turzy. Szczególną rolę odegrała młodzież - Aleksandra Cisek, Wiktoria Pokrzywa, Konrad Gołębiowski, Julia Misztal, Gabriela Weremińska i Jakub Modłkowski. Uczniowie ci zaangażowani byli w Poczcie Sztandarowym i przy składaniu wiązanki.

          • Ruszyła maszyna ...

          • Rok szkolny 2018/2019 rozpoczęty

            Nowy rok szkolny 2018/2019 rozpoczęliśmy od udziału we mszy św. sprawowanej przez ks. Tomasza. Następnie przemaszerowaliśmy do szkoły. Tam piątoklasiści, podopieczni p. Magdaleny Ożóg, z humorem przeprowadzili nas z rzeczywistości wakacyjnej do szkolnej, a Pani Dyrektor Bożena Chorzępa zachęcała wszystkich do wytężonej pracy zwieńczonej wieloma sukcesami i wyraziła nadzieję na dobrą współpracę całej społeczności szkolnej.

            Pokrzepieni tymi słowami udaliśmy się do klas na spotkania z wychowawcami i poznanie planów lekcji. A to oznacza jedno: od jutra ruszamy pełną parą.

          • Wakacji nadszedł czas

          • W dniu 22 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Był to pomyślny dla szkoły rok, uwieńczony sukcesami i osiągnięciami, za którymi stoi wielu uczniów, rodziców i nauczycieli. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek, by w przeróżnych zakątkach naszego kraju, a nawet świata, zaczerpnąć nowych sił i optymizmu na kolejny rok.

             

            WSPANIAŁYCH WAKACYJNYCH WRAŻEŃ :)

          • Przedsmak mundialowych emocji?

          • SP 2 Trzeboś vs SP 3 Trzeboś

             

             

            11 czerwca  gościliśmy w naszej szkole czwartoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebosi, którzy przybyli na Podlas, by rozegrać mecz piłki nożnej z rówieśnikami z naszej szkoły. W pierwszej części rywalizacji lepsi okazali się gospodarze, a w drugiej, składającej się z rzutów karnych - goście.  Z takiego rozstrzygnięcia najbardziej cieszyła się p. Iza - wuefistka ucząca w obydwu szkołach.

            Po krótkiej regeneracji sił kiełbaską  z ogniska chłopcy rozegrali kolejne spotkanie. Tym razem w mieszanych drużynach ze względu na fakt, że do gry dołączyli nasi uczniowie z klas starszych. Warto podkreślić, że od pierwszego do ostatniego gwizdka zawodnikom towarzyszył żywiołowy doping "przyjezdnych" i "miejscowych" koleżanek.

            Powtórka za rok, a juz za kilka dni wspólnie będziemy trzymać kciuki za Biało-Czerwonych na Mundialu w Rosji.

          • Rodzinne biesiadowanie

          • 4. Piknik Rodzinny

            Niedzielne popołudnie 10 czerwca spędziliśmy bardzo rodzinnie, uczestnicząc w zorganizowanym przez naszą szkołę juz po raz czwarty Pikniku "STAWIAMY NA RODZINĘ". Było to możliwe dzięki dużemu zaangażowaniu wielu rodziców, nauczycieli i dyrekcji, a także wsparciu zaprzyjaźnionych firm, instytucji oraz osób  indywidualnych. Otwarcia imprezy dokonała Pani dyrektor Bożena Chorzępa, witając zaproszonych gości, na czele z przedstawicielami władz samorządowych, mieszkańców i sympatyków naszego zakątka oraz rodziców, dzieci i młodzież.

            Występy artystyczne tanecznie i śpiewająco rozpoczęli przedszkolacy. Po nich życzenia dla mam i tatusiów przekazali uczniowie klas I - III. Zaś na zakończenie pierwszej części prezentacji scenicznych  z piosenkami i układem tanecznym wystąpili przedstawiciele klas starszych.

            Po krótkiej przerwie, spędzonej przez wielu na przejażdżce zabytkowym autobusem, z programem dla małych i dużych zaprezentował się Kabaret "Powrót Do Młodości". Z występujących rodziców szczególnie dumne były ich "prywatne" pociechy, które chętnie przyłączyły się do wesołego korowodu Smoka, a następnie towarzyszyły aktorom podczas końcowej prezentacji.

            Wśród innych atrakcji przygotowanych przez organizatorów znalazły sie ponadto: przejażdżki na koniu, zdjęcia z kucykiem, zumba pod okiem instruktorki oraz konkurencje dla dzieci i rodziców. W tzw. "międzyczasie" stoiska handlowe oferowały m.in. kiełbaski, ciasta, lody, ciepłe i zimne napoje oraz drobne okolicznościowe upominki.

            Rodzinne biesiadowanie zakończyło się ok. godz. 20.00. Jego zwieńczeniem było wręczenie pucharów i nagród najbardziej zgranym sportowym duetom. W tym gronie znaleźli się:  Martynka Szuberla  ( kl. "0") z tatą, Ala Niemiec (kl. IV) z tatą, Filipek Panek (kl."0")  z tatą, Julcia Panek (kl. III) z tatą, Wika Kłoś (kl. II) z mamą, Ernest Chorzępa (kl. IV) z tatą,   Kuba Drapała (kl. III) z tatą oraz Maciek Piwiński (kl. V) z mamą.

          • Witaj, Warszawo!

          • Pomysł na miejsce szkolnej wycieczki zrodził się jeszcze w czerwcu ubiegłego roku na fali sukcesu w konkursie SKO i udziału reprezentantów szkoły w gali wręczania nagród, która odbyła sie w siedzibie BPS w Warszawie. Potem w realizację planów zaangażowali się "Kolędnicy z Dwójki" i dziewczęce trio z klasy piątej. Mając już całą sumę potrzebną na transport, oddaliśmy się w ręce Kierowniczki - p. Renaty Panek i ... w dniach 29 - 30 maja 2018 r. wszyscy chętni z klas III - VII wzięli udział w wyprawie do stolicy.

            Program obejmował zwiedzanie zabytków (m.in. Zamku Królewskiego, Łazienek Królewskich i Pałacu na Wyspie), przejażdżkę metrem, jazdę zabytkowym autobusem trasą Szarych Szeregów, wizytę na Stadionie Narodowym oraz pobyt w Parku Rozrywki "Farma Iluzji".

            Pogoda dopisała, humory też, pozostał jedynie niedosyt, że ... wycieczka trwała tylko dwa dni. Większość zauroczyła się wielkomiejskimi atrakcjami i chętnie zostałaby w stolicy nieco dłużej.

          • Wyłaniamy Mistrzów Pięknego Czytania

          • Tegoroczna edycja szkolnego Konkursu Pięknego Czytania, zorganizowanego przez opiekunkę biblioteki - p. Emilię Szeligę, odbyła się w dwóch terminach. Uczniowie klas młodszych prezentowali się 24 maja, natomiast starsi cztery dni później. Zadaniem każdego z 20 zgłoszonych uczestników było w ciągu dwóch minut oczarować publiczność i jury fragmentem wybranego tekstu literackiego. Liczyła się dykcja, bezbłędność i ekspresja.

            Z wymogami konkursu najlepiej poradzili sobie: wśród pierwszoklasistów - Lena Jacek, drugoklasistów - Wiktor Kudła, trzecioklasistów - Emilka Kłoś, otrzymując tytuły Klasowego Mistrza Pięknego Czytania. W kategorii klas IV - VII wyłoniono dwóch Mistrzów Klasowych: Gabrielę Weremińską z kl. V oraz Mateusza Zimnego z kl. VII, a także dwóch Wicemistrzów Klasowych: Julię Misztal z kl. V i Jakuba Modłkowskiego z kl. VII.

            Natomiast zaszczytne tytuły Szkolnego Mistrza Pięknego Czytania otrzymali: Wiktor Kudła (w kat. klas młodszych) i Mateusz Zimny (w kat. klas starszych).