• Z Patronem w nowy rok szkolny

     • 18 września obchodziliśmy Święto Patrona naszej szkoły – św. Stanisława Kostki.

      Uroczystość w całości odbyła się w miejscowej Kaplicy pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, a o oprawę artystyczną zadbały Panie Kasia Niemiec i Monika Sidor przy muzycznym wsparciu Pani Izy Piersiak. Centralnym punktem obchodów była msza św. z udziałem Pocztu Sztandarowego, w czasie której ks. Mariusz wygłosił okolicznościową homilię i dokonał poświęcenia, zdobiącej na co dzień hol szkolny, płaskorzeźby z wizerunkiem świętego. W dalszej części młodzież z klasy VII i VIII zaprezentowała oparty na życiorysie Patrona montaż słowno-muzyczny ubogacony przez czwarto- i piątoklasistów chóralnym wykonaniem hymnu szkoły.

      W trakcie uroczystości odbyło się również ślubowanie nowo wybranej Rady Samorządu Szkolnego i jej opiekuna, którym została Pani Beata Dzwonnik.

     • Kto we wtorek przybył w kropki ubrany …

     • ten z  uśmiechem był witany! 

      15 IX - International Dot Day,

      czyli Międzynarodowy Dzień Kropki

      - święto kreatywności, odwagi i zabawy… 

      Nauczyciele i pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać swoje mocne strony i je zaprezentować. 

      Tak było również w naszej szkole. Nauczyciele i uczniowie klas 0-V od samego rana cieszyli się tym dniem, przychodząc do szkoły w ubraniach w kropki! W klasach odbyły się pogadanki na temat książki The Dot autorstwa Petera Reynolds’a, opowiadającej o małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Następnie uczniowie obejrzeli filmik, śpiewali piosenkę o małej bohaterce, grali oraz wykonywali szereg kropkowych prac – w tym plastycznych. Nad całością przedsięwzięcia czuwała Pani Bogusia Chorzępa.

      To był wspaniały dzień, który świętowaliśmy razem z uczniami i dla uczniów – budując ich wiarę we własne możliwości i sprawczość.

     • Ruszyła maszyna po szynach ...

     • 1 września rozpoczęliśmy rok szkolny 2020/2021.

      Dostosowując się do zaleceń epidemicznych, wspólną uroczystość zaplanowaliśmy na placu szkolnym, niestety z powodu niesprzyjającej pogody odbyły się tylko klasowe spotkania z wychowawcami. Najbardziej zawiedzeni byli odpowiedzialni za część artystyczną piątoklasiści, którzy przygotowali własną wersję "Lokomotywy" Juliana Tuwima, wcielając się w role pasażerów powracających z wakacji. Musieli oni zadowolić się szybką sesją fotograficzną, do której, mimo deszczu, dołączyli również uczniowie dwóch najstarszych klas.

      Sygnał do odjazdu został dany, pociąg ruszył ... Miejmy nadzieję, że bezpiecznie i szczęśliwie dowiezie nas do końca roku szkolnego, zatrzymaując się tylko na zaplanowanych stacjach :)