• Zaśpiewali dla Mam

     • 25 maja rozstrzygnięto IV Powiatowy Konkurs Piosenki „Z dedykacją dla mojej Mamy", którego Organizatorem był Wójt Gminy Raniżów Władysław Grądziel oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Raniżowie.

      W konkursie z naszej szkoły wzięło udział 9 uczniów: Julia Jurek, Paweł Kudła, Maja Kłoś, Zuzanna Tęcza, Magdalena Burda, Diana Jagusztyn, Filip Kondziołka, Klaudia Kuca i Natalia Tęcza. 

      Dostarczone nagrania audiowizualne oceniała artystyczna komisja konkursowa w składzie: Jan Tęcza – przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Raniżowie, Maria Zawada – nauczyciel Zespołu Szkół w Sokołowie Małopolskim, Monika Hajduk-Żyła – przedstawiciel Rady Gminy Raniżów oraz Józefa Sałek – emerytowany kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Raniżowie.

      W kategorii I - dzieci z przedszkola, I miejsce zdobyła Zuzanna Tęcza, a w kategorii klas VII - VIII - II miejsce (ex aequo) Natalia Tęcza.

      Do konkursu uczniów przygotowały Panie Izabela Naja oraz Izabela Woś, a o dekorację zadbała Pani Agnieszka Sondej. 

      Gratulacje dla wszystkich uczestników :)

     • „Zaświeć się na niebiesko”

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

      Kwiecień uznawany jest za czas, w którym w sposób szczególny szerzy się wiedzę na temat autyzmu. Ustanowiony 2 kwietnia przez ONZ Światowy Dzień Świadomości Autyzmu rozpoczyna czas kampanii, akcji społecznych, marszów na niebiesko czy lekcji wychowawczych.

      Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły również przyłączyli się do tej akcji.

      • Zostały przeprowadzone lekcje wychowawcze, w trakcie których dostarczyli swoim wychowankom rzetelnej wiedzy o tym, czym jest autyzm i co jako otoczenie możemy zrobić, by poprawić jakość życia osób nim dotkniętych.
      • W duchu solidarności z osobami ze spektrum autyzmu społeczność naszej szkoły ,,zaświeciła na niebiesko” i powstały piękne klasowe i szkolne galerie zdjęć.
      • Na Facebooku nauczyciele zachęcali znajomych do zapoznania się z udostępnianymi filmikami i artkułami pokazującymi wyjątkowość osób ze spektrum autyzmu oraz przekazywania tej wiedzy dalej. Uwagę przyciągali oryginalnymi zdjęciami w niebieskiej tonacji.