• Świąteczne arcydzieła - szopki bożonarodzeniowe

     • 17 grudnia 2021 r. rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Plastyczny "Szopka Bożonarodzeniowa".  Do konkursu zgłoszonych zostało 10 wyjątkowych prac wykonanych przez uczniów naszej szkoły   z pomocą rodzeństwa, rodziców i dziadków. Szopki, w których tworzeniu brało udział niejednokrotnie kilka pokoleń, okazały się prawdziwymi, świątecznymi, przepięknymi arcydziełami. Komisja konkursowa postanowiła przyznać nagrody w każdej kategorii wiekowej. Wyniki przedstawiają się następująco:

       

      Oddział przedszkolny - klasa II

      I miejsce Rodzina Sroczyków

      II miejsce Rodzina Kłosiów

      III miejsce Ex aequo Rodzina Kudłów

      III miejsce Ex aequo Rodzina Tęczów

      Wyróżnienie Rodzina Stafów

       

      Klasy III - V

      I miejsce Rodzina Nowaków

      II miejsce Rodzina Burdów

      III miejsce Rodzina Prucnali

      Wyróżnienie Rodzina Szuberlów

       

      Klasy VI - VIII

      Nagroda Rodzina Kudłów

       

      Konkurs i wystawa pokonkursowa wprowadziła do szkoły świąteczny klimat i spotkała się z ogromnym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej. Organizatorki p. Izabela Naja i p. Agnieszka Sondej serdecznie gratulują wszystkim uczestnikom konkursu i dziękują za zaangażowanie i ogrom pracy włożony w wykonanie przepięknych prac. Wszystkie szopki zostały przekazane do Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Jedną z nich pracownicy pozostawili w hospicjum, by mogła cieszyć podopiecznych. Pozostałe zostały sprzedane. Z pewnością znalazły się w wyjątkowych rodzinach, którym los chorych dzieci nie jest obojętny. Pieniądze ze sprzedaży zasiliły konto podkarpackiego hospicjum. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wyjątkowy dar serca.

      Uroczyste rozdanie konkursowych nagród nastąpi z początkiem nowego roku. 

     • Pierwsze miejsca dla rodzeństwa

     • 16 grudnia 2021 roku rozstrzygnięty został Gminny Konkurs Plastyczny BOMBKA BOŻONARODZENIOWA, który został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Raniżowie. Komisja konkursowa spośród 63 dostarczonych prac, wybrała te najciekawsze i najbardziej oryginalne. Wśród nagrodzonych bombek pojawiły się ozdoby wykonane przez rodzeństwo z naszej szkoły. Pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej zdobył Ksawery Cymerys, który do przygotowania bombki wykorzystał folię aluminiową. Pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej otrzymała również Nikola Cymerys. Nikola wykonała świąteczną ozdobę z tasiemek. W konkursie udział brał również Paweł Nowak, który przygotował bombkę między innymi ze sznurka jutowego. Prace zostały wykonane pod kierunkiem rodziców.

      Serdecznie gratulujemy nagród i życzymy kolejnych osiągnięć artystycznych. 

      Wszystkie prace zostały przekazane na kiermasz charytatywny, z którego całkowity dochód będzie przekazany na rzecz pomocy dla Olusia Krudysza.

      Świąteczne arcydzieła można obejrzeć i kupić wchodząc na stronę : https://www.facebook.com/photo/?fbid=4714154038623564&set=pcb.1918963808285904

     • „English Christmas Card”

     • W dniu 17 grudnia 2021 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastyczno – językowego „English Christmas Card”. Konkurs skierowany był do uczniów klas 1-3 oraz 4-8. Uczestnicy mieli do wyboru wykonanie kartki świątecznej w tradycyjnej, papierowej formie lub komputerowej, przy użyciu dowolnego programu graficznego. Dodatkowo należało na kartce umieścić życzenia w języku angielskim. Komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia w każdej z kategorii. Wyniki przedstawiają się następująco:

      Kartka świąteczna papierowa:

      Klasy 1-3

      Wyróżnienia: Diana Jagusztyn, Szymon Cisło, Klaudia Kuca, Mikołaj Kłoś i Julia Prucnal.

      III miejsce Maja Kłoś, kl. 1

      II miejsce Amanda Wiśniewska, kl. 2

      I miejsce Jagoda Stafa, kl. 2

      Klasy 4 - 8

      III miejsce Paweł Nowak, kl. 5

      II miejsce Adrian Kuca, kl. 5

      I miejsce Wiktoria Cisło, kl. 7

      Kartka świąteczna komputerowa:

      Klasy 1-3

      Wyróżnienie: Julia Jurek.

      III miejsce Magdalena Burda, kl. 3

      II miejsce Martyna Tasior, kl. 2

      I miejsce Klaudia Kuca, kl. 3

      Klasy 4 -8

      Wyróżnienie: Maja Harsze

      III miejsce Adrian Kuca, kl. 5

      II miejsce Agata Biernat, kl. 6

      I miejsce Jan Ożóg, kl. 4

       

      Konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Organizatorki, p. Magdalena Ożóg i p. Joanna Wąs, serdecznie dziękują za zaangażowanie i wkład pracy włożony w wykonanie pięknych prac konkursowych.

     • Piękna akcja i piękny odzew

     • "Wypatrzona" przez Samorząd Uczniowski ogólnopolska akcja "Książka potrzebna od zaraz" spotkała się w naszej szkole z pięknym odzewem. W ekspresowym tempie zebraliśmy kilkadziesiąt książek, opatrzyliśmy je  dedykacjami i przesłaliśmy na rzecz pacjentów onkologicznych, którzy święta spędzą w szpitalach. Mamy nadzieję, że ten drobny, ale z serca płynący gest doda im sił, wleje otuchę i wywoła uśmiechy na ich twarzach.

     • U nas też był św. Mikołaj

     • Wszyscy dobrze wiemy, jak bardzo zapracowani są św. Mikołaj i jego pomocnicy, szczególnie 6 grudnia, dlatego z całego serca dziękujemy, że zawitali też do naszej szkoły. Ich przybycie wprawiło nas w doskonały nastrój i osłodziło (dosłownie i w przenośni) poniedziałkowy poranek.

     • Dwudniowa wycieczka w Góry Świętokrzyskie

     •  w ramach przedsięwzięcia MEiN "Poznaj Polskę"

      W dniach 29-30 listopada uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać ciekawe miejsca w Górach Świętokrzyskich. Wycieczka była niejako nagrodą, ponieważ została dofinansowana w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki "Poznaj Polskę".

      W pierwszym dniu uczniowie poznali historię Kopca Kościuszki oraz pomnika Tadeusza Kościuszki. Dowiedzieli się też wielu informacji na temat Uniwersału Połanieckiego. Kolejnym interesującym miejscem był zamek Krzyżtopór w Ujeździe. Zwiedzanie najpotężniejszej budowli magnackiej połączone z historią tego miejsca oraz wieloma ciekawostkami z życia właściciela - Krzysztofa Ossolińskiego na długo zapadną w pamięci uczestników wycieczki. (W planie był jeszcze jeden punkt - pokamedulski zespół klasztorny w Rytwianach - ale nie udało się do niego zawitać ze względu na trwający tam remont).

      W drugim dniu uczniowie zwiedzili pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Szczególnie zainteresowanie wzbudziła sala z pamiątkami z podróży pisarza oraz biurko, przy którym powstały znane im powieści. Uczniowie spacerowali także aleją lipową. Niesamowitą atrakcję stanowił Zamek Królewski w Chęcinach. Historia tego miejsca, a zwłaszcza sama budowla bardzo  wszystkim spodobała się. Wyjście na wieżę oraz rozpościerający się z niej widok na Wyżynę Kielecko- Sandomierską zapewniły niezapomniane wrażenia.

     • Bukiet pięknych życzeń

     • i spooora dawka dobrego humoru z okazji Dnia Nauczyciela

      Dzień Komisji Edukacji Narodowej był okazją do złożenia wszystkim naszym paedagogom i pracownikom szkoły podziękowań za ich trud i serce wkładane w codzienną pracę. Do pięknych życzeń Samorząd Uczniowski dołączył równie piękne, personalizowane kubeczki, a przygotowujący tegoroczą uroczystość ósmoklasiści - sporą dawkę dobrego humoru, ujawniając przy tym (dzięki p. Kasi Niemiec) ukryte talenty aktorskie.

      Pięknie dziękujemy :)