• Walentynki, walentynki

     • 14 lutego "pełne ręce roboty" miał nasz etatowy Amor (Pani Kasia Niemiec) roznoszący pocztę walentynkową. Ale to dobrze, bo to oznacza, że choć czasem się czubimy, to jednak się lubimy. Lubimy i do tego potrafimy okazać wzajemną sympatię.

      W całej szkole próżno by szukać tego dnia osoby nieobdarowanej prezentem od serca. Warto natomiast poszukać, śledząc zdjęcia, gdzie Amor zgubił buty (podobno czeka nagroda).

     • Pełna kultura

     • 10 lutego do Rzeszowa na widowisko „W krainie króla lwa” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa wyruszyli uczniowie klas 0 - III, a dzień później  dzieci i młodzież na „Bajki” Ignacego Krasickiego (IV – VI) i „Dziady” cz. II Adama Mickiewicza (VII – VIII).

      Wtorkowy wyjazd ze względów organizacyjnych, i ku uciesze uczniów, uzupełniony został dwugodzinnym pobytem w kręgielni. W ten sposób kultura słowa i kultura fizyczna doskonale się uzupełniły, zaspokajając oczekiwania i nauczycieli, i  młodzieży.

      Szczególne powody do radości miał czwartoklasista Filip Ryzner, któremu koleżanki i koledzy w porozumieniu z Paniami  przygotowali urodzinową niespodziankę.

     • Spotkanie z iluzjonistą

     • 7 lutego naszą szkołę odwiedził iluzjonista Ryszard Goclon. W godzinnym programie mistrz zaprezentował wiele sztuczek zręcznościowych: karcianych, z piłeczkami, naczyniami z wodą, kolorowymi chusteczkami, latającymi kulami, metalowymi kółkami i sznureczkami. Swoje występy prowadzone w rytmie energetycznej muzyki dodatkowo ubarwiał humorystycznymi historyjkami, których bohaterami byli nasi koledzy i koleżanki zaproszeni na scenę.

      Miłym akcentem ze strony artysty było uchylenie rąbka tajemnicy zawodowej i pokazanie widowni mechanizmu tworzenia niektórych sztuczek. Pan Ryszard nie omieszkał przy tej okazji podkreślić, że jest to przede wszystkim efekt … długich, długich godzin ćwiczeń, do czego i nas zachęcał w odniesieniu do nauki.

     • Tańce, występy, konkursy …

     • Pierwszy dzień lutego upłynął nam pod znakiem zabawy choinkowej. Dla najmłodszych rozpoczęła się ona już w samo południe a prowadziła ją Pani Monika Nizioł, natomiast dla starszych klas trwała od 17.00 do 20.00 i tam DJ była Pani Irena Figiela. Obie Panie zadbały o moc atrakcji, dzięki czemu  imprezy były bardzo udane.

      Łącznikiem obu części był półtoragodzinny program artystyczny. Na początek zaprezentowali się przedszkolacy z pastorałkami oraz Natalka (kl. 7), Agata (kl. 4) i Tosia („0”) z utworami konkursowymi. Następnie sceną zawładnęli uczniowie klasy VII z baśniowym przesłaniem i Kolędnicy, którzy tym razem do okolędowania wybrali sobie Pannę Monikę :) Zwieńczeniem występów były dwie scenki w wykonaniu Kabaretu „Powrót do Młodości”. Dzięki takiemu doborowi repertuaru licznie zgromadzona publiczność miała pełen przekrój naszych scenicznych możliwości i pasji od przedszkolaków, przez dzieci i młodzież, po dorosłych.

      Niektórych tylko do końca nurtowały pytania: „Czy w poniedziałek na pewno idziemy do szkoły?", „Czy od 3 lutego nie rozpoczyna się dla nas wolne?” Ale skoro Pani Dyrektor twierdziła, że ferie już były, pozostało nam jej wierzyć i po niedzieli stawiliśmy się w pełnej gotowości do nauki.

     • Kolędowanie i …

     • okolędowanie w Świetlicy

      W ramach dobrosąsiedzkiej współpracy 31 stycznia „Kolędnicy z Dwójki” zostali zaproszeni do udziału w Koncercie Kolęd i Pastorałek w Świetlicy GOKiC w Kątach Rakszawskich. Oczywiście bardzo chętnie skorzystali z tej propozycji, wziąwszy pod uwagę wspaniałą atmosferę towarzyszącą ubiegłorocznemu spotkaniu.

      Tym razem społeczność Podlasu również nie zawiodła - wypełniona po brzegi sala „żyła” Koncertem, co bardzo pozytywnie wpływało na wszystkich występujących.

      W ten nastrój doskonale wpisali się nasi chłopcy z „Kolędą z Gwiazdą” i w towarzystwie Pana Józefa, wprowadzając do swojego widowiska zupełnie nowy (przygotowywany specjalnie na tę okazję) element – okolędowanie panny. Ryzyko się opłaciło – Kolędnicy zebrali gromkie brawa, a Panna Basia z uśmiechem na ustach w 110 % sprostała wyzwaniu.

      Nie mniej interesujące były występy pozostałych artystów, a wśród nich licznej grupy uczniów naszej szkoły przygotowanych pod okiem Pani Jadwigi Dołęgi sprawującej pieczę nad dziećmi i młodzieżą korzystającymi z zajęć świetlicowych.