• Dzień Bezpiecznego Internetu

     • DBI 7 lutego 2023r. obchodziliśmy w naszej szkole organizując uczniom zajęcia związane z bezpieczeństwem w sieci. Począwszy od przedszkolaków, którzy zaciekawili się stroną necio.pl, klasy 1-3 z zainteresowaniem śledziły historyjki owiec z projektu „Owce w sieci”, a później uczniowie wykonali plakaty prezentujące odpowiednie zasady korzystania z Internetu. Natomiast klasy starsze uczestniczyły w lekcjach bezpieczeństwa, na których formułowali zasady zachowania się w sieci, a zwłaszcza podczas korzystania z portali społecznościowych.

      Zapraszamy do zapoznania się z broszurą „Twoje dziecko bezpieczne w sieci. Poradnik dla rodziców nastolatków.”

      twoje_dziecko_bezpieczne_w_sieci-FDDS-12042017_ulotka.pdf

     • Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek ,,Kolędujmy razem”

     • W dniu 21 grudnia 2022 r. odbył się szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek pt.,,Kolędujmy razem”. Wszyscy artyści, pięknie przygotowani do występów, stworzyli świąteczną atmosferę, śpiewając uroczyste kolędy i pastorałki.

       

      Jury konkursowe przyznało następujące miejsca:

       

      Kategoria I (soliści) klasy 0-III

      I miejsce -  Gabriel Sroczyk

      II miejsce- Zuzanna Tęcza

      III miejsce – Paweł Kudła

      Wyróżnienie: Wiktoria Harsze, Wiktoria Dul

       

      Kategoria II ( soliści) klasy IV-VI

      I miejsce – Diana Jagusztyn

      II miejsce – Julia Prucnal

      III miejsce –Magdalena Burda

      Wyróżnienie: Paweł Nowak

       

      Kategoria III (instrumentaliści)

      I miejsce – Antonina Ożóg, Jan Ożóg

       

      Organizatorzy konkursu, p. Wioletta Nawara , p. Katarzyna Niemiec, ks. Kamil Bambrowicz, gratulują i życzą dalszych sukcesów.

     • Rozstrzygnięcie gminnego konkursu

     • 20 grudnia w Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi nastąpiło ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w Gminnym Konkursie Plastyczno-Technicznym „Szopka Bożonarodzeniowa”. Do konkursu zgłoszonych zostało 18 wyjątkowych, oryginalnych i przygotowanych z niezwykłą precyzją prac.

      Jury konkursowe postanowiło przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

       

      Kategoria I klasy I-IV

       

      Miejsce I Maria Chorzępa – klasa I Zespół Szkół nr 1 w Nienadówce

      Miejsce II Mikołaj Kłoś – klasa II Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebosi

      Miejsce III Maksym Zdeb - klasa II Zespół Szkół nr 1 w Nienadówce

       

      Wyróżnienia

       

      Bartłomiej Sroczyk - klasa II Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebosi

      Paweł Kudła – klasa II Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebosi

      Kacper i Grzegorz Ożóg - klasa IV i klasa VII Zespół Szkół nr 1 w Nienadówce

       

       

      Kategoria II klasy V-VIII

       

      Miejsce I Jeremi Krzanowski - klasa VIII Zespół Szkół nr 1 w Nienadówce

      Miejsce II Adam Boguń - klasa VI Zespół Szkół w Trzebusce

      Miejsce III Martyna Maślanka – klasa V Szkoła Podstawowa nr 1 w Nienadówce

       

      Wyróżnienia

       

      Kacper i Grzegorz Ożóg, klasa IV i klasa VII Zespół Szkół nr 1 w Nienadówce

      Katarzyna Figiela, klasa V Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebosi

      Oliwia Partyka – klasa VI Zespół Szkół w Trzebusce

      Wojciech Sieczkowski, klasa VI Zespół Szkół w Trzebusce

       

       

      Wystawa konkursowa szopek bożonarodzeniowych wprowadziła do szkoły świąteczny klimat i spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Organizatorki, p. Izabela Naja i p. Agnieszka Sondej, serdecznie gratulują wszystkim uczestnikom konkursu, dziękują za zaangażowanie i ogrom wysiłku włożony w wykonanie przepięknych prac.

       

     • Święta tuż, tuż...

     • Czwartek był dniem, gdzie w przedszkolu unosił się zapach przypraw korzennych. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem dekorowały pierniczki lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły piękne. Każdy był zupełnie inny. Po udekorowaniu każde z dzieci mogło skosztować swojego dzieła. Dekorowanie pierników dało dzieciom mnóstwo radości.

     • Wystawa świątecznych arcydzieł

     • W Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi trwa niezwykła wystawa. W placówce można obejrzeć 18 wyjątkowych szopek, które zostały zgłoszone do Gminnego Konkursu Plastyczno-Technicznego "Szopka Bożonarodzeniowa". Tuż przed świętami odbędzie się ogłoszenie wyników i rozdanie nagród, a my tymczasem zapraszamy do obejrzenia przepięknych arcydzieł.

       

     • Na spotkanie z przygodą, przyrodą i św. Mikołajem

     • W dniu 30 listopada 2023 r. w związku ze zbliżającymi się mikołajkami nasi przedszkolacy i uczniowie z klas I-III wyjechali do tajemniczej Wioski Appaloosa. Na łonie natury, w otoczeniu pięknych drzew odbyły się tam warsztaty twórcze, na których dzieci wykonały ozdobne, świąteczne stroiki. Zabrały je później ze sobą do domu. Następnie została zorganizowana sesja zdjęciowa na tle cudnych aranżacji świątecznych. Rodzice dzieci dostali linki do zdjęć.Nie był to koniec atrakcji ...każde dziecko miało okazję skorzystać z przejażdżki konnej .

      Pobyt zakończył się wspólnym ogniskiem, smażeniem kiełbasek (oraz naleśników z inicjatywy naszego wspaniałego kierowcy p.Tomasza Deca). Podczas pobytu dzieci miło spędziły czas na nietypowym placu zabaw, gdzie gotowały zupy błotne i głaskały zwierzęta znajdujące się na terenie wioski. Niespodzianką były paczki osobiście wręczone przez św. Mikołaja.

      Zachwycone, dotlenione i wybawione dzieci wróciły bezpiecznie do domów.Organizatorem wyjazdu i upominków dla dzieci byla Renata Panek .

     • Narodowe Święto Niepodległości

     • Szkolne obchody Święta Niepodległości odbyły się u nas w czwartek, 10 listopada. Świętowanie rozpoczęliśmy o godzinie 11:11 od odśpiewania wszystkich czterech zwrotek hymnu. O bogaty program artystyczny zadbali szóstoklasiści wsparci przedstawicielami klasy V i VIII. W końcowej części uroczystości pięknie zaprezentowali się również soliści - Zuzia i Paweł z kl.II.

     • Szkoła Pamięta

     • Uczniowie naszej szkoły w dniu 31 października wzięli udział w akcji Szkoła Pamięta. Jej celem było przypomnienie najważniejszych postaci oraz wydarzeń z historii Polski. 

     • Szkolny Konkurs Kulinarno-Fotograficzny

     • 20 października 2022 r. nastąpiło uroczyste rozdanie nagród w Szkolnym Konkursie Kulinarno-Fotograficznym pn. "Zdrowie na talerzu". Uczestnicy kulinarnych potyczek przygotowali wiele zdrowych potraw. Zaprezentowano, między innymi: owsiankę z owocami, sałatkę owocową, szpinak, batoniki owsiane, makaron z kurczakiem w sosie brokułowym i placuszki z płatkami owsianymi. Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz przybory kuchenne, które mamy nadzieję przydadzą się w trakcie gotowania podczas nadchodzących długich wieczorów. 

       

      Wyniki konkursu "Zdrowie na talerzu":

       

      Kategoria klasy I-III:

       

      I miejsce Zuzanna Tęcza, kl. 2

      II miejsce Maja Kłoś, kl. 2

      III miejsce Iga Jagusztyn, kl. 1

       

      Wyróżnienie Szymon Cisło, kl. 3

       

      Kategoria klasy IV-VIII:

       

      I miejsce Wiktoria Kłoś, kl. 7

      II miejsce Olivia Harsze-Miedzianko, kl. 8 

      III miejsce Kevin Kołodziej, kl. 4

       

      Wyróżnienie Wiktoria Cisło, kl. 8 

       

      Organizatorki pani Renata Panek i pani Agnieszka Sondej serdecznie gratulują wszystkim uczestnikom konkursu oraz dziękują za zaangażowanie i ogrom pracy włożony w przygotowanie wyjątkowych potraw.  

       

     • Dzień Nauczyciela i Pasowanie

     • 13 października 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela połączona z Pasowaniem na Ucznia. Pierwszoklasiści wraz z wychowawczynią p. Renatą Panek i p. Agnieszką Sondej przygotowali ciekawe przedstawienie. Pomogli im starsi uczniowie, którzy wcielili się w role Duszka i Baby Jagi. Doszło nawet do „ porwania i uwięzienia” p. Dyrektor w „Magicznym Kole”. Uczniowie musieli wykonać trudne zadania, aby Ją uwolnić. Całe szczęście, że im się udało i mogli złożyć Uroczyste Ślubowanie. Następnie przy muzyce i pysznym torcie przygotowanym przez Rodziców, odbyła się dalsza część uroczystości.

     • Święto Pieczonego Ziemniaka

     • 6 października w naszej szkole odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Tego dnia na uczniów z klas I-III czekał ogrom atrakcji. Ziemniaczane zgadywanki, zabawa z "gorącym ziemniakiem", liczne konkurencje sportowe z ziemniakiem w roli głównej, konkurs na portret ziemniaczanego króla, tworzenie ziemniaka-dziwaka z materiału przyrodniczego, a także wybór ziemniaka-cudaka. To tylko niektóre z niespodzianek. Na zakończenie wyjątkowego i pełnego wrażeń święta na naszych podopiecznych czekał posiłek. Oprócz pysznych kiełbasek pojawił się on, czyli król tego dnia - pieczony ziemniak w ognisku.   

     • Grosz do Grosza

     • Nasze zmagania w dziesiątej edycji Programu TalentowiSKO rozpoczynamy szkolnym konkursem Grosz do Grosza, który połączony jest z ogólnopolską akcją Góra Grosza.

      W każdej klasie znalazła się eko skarbonka, do której będą trafiać jednogroszówki, dwugroszówki i pięciogroszówki.

      Przypominamy, że na klasę, która uzbiera największą ilość monet czeka wyjątkowa nagroda integrująca grupę. Upominki czekają również na tych uczniów, którzy przyniosą najwięcej groszaków.

      Przyświeca nam szczytny cel. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc psychologiczną i rzeczową dla dzieci, które jej potrzebują i dla tych, które nie wychowują się w swojej rodzinie.

      Szkolny konkurs trwa do końca lutego.

      Życzymy powodzenie. Niech złoto będzie z nami. 🙂

     • XVIII Patriotyczna Droga Krzyżowa

     • W czwartek 22 września uczniowie klasy 7 i 8 uczestniczyli w XVIII Patriotycznej Dodze Krzyżowej poświęconej pamięci jeńców obozu NKWD w Trzebusce. Swój udział w tej pełnej zadumy uroczystości przedstawiciele naszej szkoły zaakcentowali, włączając się w rozważania Męki Pańskiej oraz modlitwę wiernych. 

     • O SKO na łamach Kuriera Sokołowskiego

     • Jest nam niezmiernie miło poinformować o tym, że w Kurierze Sokołowskim, piśmie społeczno-kulturalnym gminy Sokołów Małopolski, ukazał się artykuł dotyczący sukcesu uczniów ze SP nr 2 w Trzebosi. Przypominamy, że nasza szkoła w Konkursie: „Oszczędzanie w SKO Procentuje w Banku Spółdzielczym” zdobyła I miejsce w swoim regionie.

      Uczniowie zmotywowani sukcesem z poprzedniego roku szkolnego po wakacjach ponownie zaczynają oszczędzanie z Bankiem Spółdzielczym w Sokołowie Małopolskim.

     • Święto Patrona

     • Świętowanie Dnia Patrona rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą z udziałem Pocztu Sztandarowego. Następnie podczas akademii uczniowie klas V-VIII zaprezentowali scenki z życia św. Stanisława Kostki. Przekaz był jasny i oczywisty, nawiązujący do hasła z dekoracji - "I Ty możesz być jak św. Stanisław Kostka - wierny Bogu, uczciwy, pilny, dobry, pracowity, ambitny, odważny, spokojny".