13 listopada dwoje uczniów z klasy III, Iga Jagusztyn i Kacper Dul, wzięło udział w II edycji Gminnego Konkursu Pięknego Czytania w Sokołowie Małopolskim. Gratulacje dla naszych młodych adeptów tej trudnej sztuki za opanowanie tremy i pokazanie swoich wysokich umiejętności, a dla Igi za zdobycie wyróżnienia.
Piękne czytanie to nie lada sztuka
- 3
Tu nasze miejsce, to nasz kraj!
- 18
Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęliśmy już w piątek 8 listopada uroczystą akademią. Poprowadzili ją czwartoklasiści Maja i Bartek, snując opowieść o wolnościowych dążeniach Polaków ilustrowaną wierszami i piosenkami w wykonaniu solistów oraz publiczności.
W dalszej części uroczystosci odbył się Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznych, podczas którego wszystkie klasy pięknie zaprezentowały swoje umiejętności wokalne oraz pomysłowość w zakresie kostimów i rekwizytów.
Podniosłym punktem programu było wspólne odśpiewanie, dokladnie o godzinie 11.11, hymnu państwowego, co było wyrazem łączności z ogólnopolską akcją #szkoladohymnu.
Reprezentacji naszej szkoły nie zabrakło również 11 listopada w miejscowej kaplicy podczas Mszy św. sprawowanej w intencji Ojczyzny.
Wszystkim z serca dziękujemy za ten piękny przejaw patriotyzmu.
Jest takie miejsce u zbiegu dróg,
Gdzie się spotyka z zachodem wschód ...
Nasz pepek świata
Nasz biedny raj ...
Jest takie miejsce,
Taki kraj (...)
Z pokoleń trudu, z ofaiarnej krwi,
Zwycięskiej chwały nadchodzą dni ...
Domóż Boże!
I wytrwać daj ...
Tu nasze miejsce,
To nasz kraj!
Wspaniała opowieść o Argentynie
- 6
8 listopada wszyscy chętni mieli okazję spotkać się z panem Mateuszem Chołodą, podróżnikiem i pasjonatem innych kultur, który zabrał naszych uczniów w ponad godzinną wyprawę po dalekiej Argentynie.
Opowieść o podróży do tego egzotycznego kraju obejmowała wiele elementów dydaktycznych: geograficzne (położenie Argentyny, skala odległości, atrakcje geograficzne), historyczne (historia kolonizacji Ameryki Południowej, legendy związane z Argentyną i historia jej powstania, kultura Indian), obyczajowe (kultura argentyńskiego tanga, ciekawostki z życia Argentyńczyków) oraz przyrodnicze (niespotykane rośliny i niesamowite zwierzęta Argentyny).
Pan Mateusz z pasją i humorem referował swoją wyprawę do tego kraju, ilustrując swoją opowieść barwnymi slajdami i dużą ilością rekwizytów. Wspomniał też o polskich akcentach, jakie można spotkać w tym kraju "na drugim krańcu świata".
Spotkanie zakończyło czynnym udziałem naszych uczniów w "koncercie" instrumentalnym oraz pokazie mody.
Życzymy panu Mateuszowi dalszych udanych podróży i już dzisiaj zapraszamy na kolejną wizytę w naszej szkole.
Podwójny sukces
Zgodnie z zapowiedzią Kacper Dul z klasy III i Bartłomiej Sroczyk z klasy IV reprezentowali naszą szkołę w gali finałowej II Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej "Serce mam biało-czerwone", który odbył się 4 listopada w sali widowiskowej GOKiB w Krasnem.
Występy odbywały się w dwóch kategoriach: klasy I-III (dziewięcioro uczestników) oraz klasy IV-VIII (siedemnaścioro uczestników), a oceniała je komisja konkursowa w składzie: p. Katarzyna Kyc – historyk Instytutu Pamięci Narodowej Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej w Rzeszowie, p. Jadwiga Buczak – pisarka, poetka, malarka i członkini rzeszowskiego oddziału Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury oraz p. Nina Opic – rzeszowska pisarka i poetka, członkini Towarzystwa Kultury Teatralnej w Rzeszowie.
Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znaleźli się nasi uczniowie:
Kacper zajął miejsce III, natomiast Bartek otrzymał wyróżnienie.
Brawo chłopcy!
Zmagania recytatorskie na etapie szkolnym
Pod koniec października w naszej szkole odbył się II Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej "Serce mam biało -czerwone". Przystąpiło do niego 9 uczestników, którzy oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych. Po obradach jury ogłosiło laureatów.
W kategorii wiekowej klas I-III
1. miejsce Kacper Dul (kl. III, op. Renata Panek)
2. miejsce Szymon Piersiak (kl. III, op. Renata Panek) i Daria Kondziołka (kl. III, op. Renata Panek)
3. miejsce Iga Jagusztyn (kl. III, op. Renata Panek)
wyróżnienie Gabriel Sroczyk (kl. II, op. Monika Nizioł)
W kategorii wiekowej klas IV-VIII
1. miejsce Bartłomiej Sroczyk (kl. IV, op. Beata Dzwonnik)
2. miejsce Magdalena Burda (kl. VI, op. Monika Sidor)
3. miejsce Martna Staszkiewicz (kl. VI, op. Monika Sidor)
wyróżnienie Antonina Ożóg (kl. V, op. Monika Sidor)
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom, a Kacprowi i Bartkowi życzymy powodzenia na etapie powiatowym :)
Nauka poprzez zabawę
- 8
24 października przedszkolacy i uczniowie klas I-IV wzięli udział w warsztach " Akademia Programistów - Roboty Segregują Odpady". Po zapoznaniu dzieci z robotami oraz z interfejsem sterującym, aby dobrze poznały ich funkcje oraz możliwości, animator przeprowadził z uczestnikami rozmowę o prawidłowym segregowaniu odpadów.
Wiedza naszych uczniów w tym temacie okazała się niemała i mogli przystapić do "sprzątania miasta" robotami. Ich zadaniem było zaprogramowanie robotów, aby zebrały z miasta poszczególne odpady i zawiozły je do odpowiednich pojemników. Była to rewelacyjna nauka poprzez zabawę. Przy okazji nauki podstaw programowania, utrwalili wiedzę z zakresu segregowania śmieci. Na zakończenie wszyscy otrzymali dyplomy "Małego Programisty".
Kolejny rok szkolny i kolejne wyzwania
- 2
Klasa druga nie odpuszcza i po raz drugi bierze udział w ogólnopolskim, całorocznym projekcie : „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”.
Tak jak w ubiegłym roku szkolnym projekt jest podzielony na miesięczne moduły.
Zaczynamy od października i tym razem mierzymy się z matematyką w grach planszowych.
Czy matematyka łączy się z grami planszowymi?
Na to pytanie uczniowie szukali odpowiedzi podczas realizacji modułu. Oprócz burzy mózgów i szukania odpowiedzi na zadane pytanie uczniowie mierzyli się w zadaniach praktycznych polegających na rozegraniu partii w różnych grach planszowych. Ważnym elementem była rywalizacja i umiejętność przegrywania. W trakcie zabawy były rozmowy, co się liczy w grach, w które grają, od czego zależy wygrana.
Wnioski: w grach planszowych ważna jest umiejętność opracowania strategii, planowanie, ale też szczęście (jeśli do gry używamy kostki, to nie mamy większego wpływu na to, co wypadnie).
Dodatkowo w grach wykorzystane zostały pionki, które wydrukowane zostały w drukarce 3D w ramach programu edukacyjno-technologicznego Laboratoria Przyszłości.
Efekt finalny to własnoręcznie przygotowane przez uczniów gry planszowe!
Podwójna radość i duma
- 24
15 października świętowaliśmy Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazj przybyli do nas również emerytowani dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Samorząd Uczniowski wraz ze swoim opiekunem, p. Renatą Panek, przygotował piękne życzenia, piosenkę i skromne upominki.
Następnie uczniowie klasy III zaprezentowali krótką część artystyczną, w której "słynny" dziennikarz przeprowadził wywiad z nauczycielami szkoły (ucharakteryzowanymi uczniami), zbierając informacje na temat pracy w szkole.
W dalszej części uroczystości brylowali pierwszoklasiści pod wodzą wychowawczyni - p. Izabeli Nai, którzy po bezbłędnie zdanym egzaminie i złożeniu ślubowania zostali uroczyście pasowani na uczniów naszej szkoły. Nieocenioną pomocą w tej części uroczystości okazali się ich starsi koledzy i koleżanki z klasy drugiej, trzeciej i czwartej, czy to z pasją oprowadzając po zaułkach szkoły, czy życzliwie egzaminując, czy wspierając wokalnie.
Duma z tak rezolutnej dziewiątki pierwszoklasistów rozpierała nas wszystkich, z ich rodzicami włącznie.
Ziemniaczane harce
- 6
Jak co roku, uczniowie kl. III wraz ze swoją wychowawczynią zorganizowali "Święto Pieczonego Ziemniaka", na które zaprosili uczniów i wychowawców z klasy I i II.
Po części artystycznej i konkursie wiedzowym odbyły się konkursy sprawnościowe, np. szukanie ukrytych ziemniaków, rzuty ziemniakiem do celu -wiadra itp. Następnie konkursy na "Ziemniaka-Dziwaka" i "Ziemniaka- Olbrzyma". W tym czasie piekły się już ziemniaki w ognisku. Nie mogło też zabraknąć malowania węglem drzewnym "Ziemniaczanego Króla". Na końcu wszyscy uczniowie zajadali się pysznymi ziemniakami.
Wrześniowa moc atrakcji
- 10
W dniu 26 września 2024 r. 74 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w wycieczce do Rzeszowa do kina Helios na film pt. "W głowie się nie mieści 2" . Następnie dzieci pojechały do Parku Trampolin FlyPark. Celem wyjazdu był aktywny odbiór sztuki filmowej, zainteresowanie uczniów nietypową dyscypliną sportu, rozwijanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz środkach transportu a także integracja uczniów. Koszt transportu oraz część kwoty za bilety do kina zostały pokryte z funduszu Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Wyjazd zorganizowała opiekunka SU Renata Panek
To już 15 lat razem
- 25
19 września 2024 roku zapisze się w pamięci całej społeczności szkolnej na długi czas. Tego dnia świętowaliśmy XV rocznicę nadania naszej szkole imienia św. Stanisława Kostki. Swoją obecnością zaszczycił nas pan burmistrz Sławomir Ożóg oraz była pani dyrektor – Anna Ożóg.Obchody Dnia Patrona rozpoczęliśmy uroczystą mszą św. sprawowaną przez ks. Kamila Bambrowicza i ks. Witosława Kardasia. Następnie przeszliśmy do szkoły na akademię przygotowaną przez uczniów klasy VI, w której młody Staś Kostka odwiedził mury naszej placówki i odpowiadał na pytania uczniów. Obejrzeliśmy także prezentację pokazującą w przekroju ostatnie 15 lat świętowania oraz wysłuchaliśmy prelekcji ks. Kamila, który przybliżył nam życie i wartości przekazywane przez naszego Patrona.
Piękna wrześniowa pogoda była wymarzona do drugiej części obchodów. Młodsi uczniowie tworzyli książkę o życiu Patrona oraz bawili się na dmuchańcach. Natomiast starsi sprawdzali swoją wiedzę o św. Stanisławie Kostce w grze terenowej oraz rozegrali mecz piłki nożnej. Dzień zakończyliśmy pieczeniem kiełbaski na ognisku. Wszyscy świetnie się bawili i zgodnie orzekli, że chętnie powtórzą takie świętowanie w następnym roku.
Wszystko zaczyna się od kropki
16 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki. Głównym celem tego dnia jest pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Obchody Dnia Kropki rozpoczęły się od zapoznania dzieci z historią małej dziewczynki Vashti, która jest bohaterką książki „The Dot” Petera Reynoldsa. Dzieci brały udział w wielu kreatywnych zabawach oraz tworzyły piękne prace plastyczne, których bohaterem była „kropka”.Tego dnia Przedszkolaki wspaniale się bawiły i odkrywały swoje talenty inspirowane kropką. Był to dzień pełen radosnej, twórczej i kreatywnej zabawy.
Pamiętajmy, że wszystko zaczyna się od kropki!
Rok szkolny 2024/2025 rozpoczęty
- 4
Rok szkolny 2024/2025 rozpoczęliśmy 2 września Mszą Świętą sprawowaną przez ks. Witosława Kardasia. W szkole powitali nas uczniowie kl. 5 i Pani Dyrektor Bożena Chorzępa. Piątoklasiści pod okiem nowej wychowawczyni, Pani Magdaleny Ożóg, zadbali o uroczystą oprawę akademii, w której nie zabrakło wskazówek do pracy zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli oraz upamiętnienia 85. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Z kolei Pani Dyrektor w sposób szczególny powitała uczniów klasy 1, rozpoczynających przygodę z nauką, i ósmoklasistów, dla których będzie to ostatni rok nauki w naszej szkole, zakończony egzaminami. W swoim wystąpieniu obok wartości, jaką niesie zdobywanie wiedzy, Pani Dyrektor podkreśliła również walory wychowawcze szkoły, zachęcając do owocnej współpracy uczniów, nauczycieli i rodziców.
Niech to będzie dobry rok dla całej naszej społeczności szkolnej :)
Inauguracja roku szkolnego 2024/2025
Widzimy się w poniedziałek 2 września, szczegóły w zakładce Ogłoszenia :)
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024
- 24
Do zobaczenia w dorosłym życiu, Drodzy Ósmoklasiści
- 34
Podsumowanie projektu „ Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”.
Z dumą informujemy, że klasa pierwsza Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi ukończyła roczny projekt „ Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”.
Przez cały rok szkolny pojawiały się postaci Natalki i Antka, które pełniły funkcję przewodników po świecie matematyki. Każdy moduł dotyczył propagowania nauki oraz popularyzacji matematyki.Tworzyliśmy warunki do różnorodnej aktywności uczniów. Rozwijaliśmy wyobraźnię przestrzenną, samodzielność, kompetencje cyfrowe, kształtowaliśmy pozytywne nastawienie do podejmowania wysiłku intelektualnego. Łącznie zrealizowaliśmy 8 modułów.
Przede wszystkim uczniowie poprzez swoją twórczość szukali i doświadczali matematykę, która jest wokół nas. Mogą już z całą pewnością stwierdzić, że jest bardzo ważna i spotkać ją możemy prawie wszędzie.
Zakończenie projektu zostało zwieńczone certyfikatem dla szkoły. Natomiast każdy uczeń otrzymał DYPLOM WZOROWEGO MATEMATYKA potwierdzający pracę, zaangażowanie i zdobytą wiedzę.😊
Już dziś czekamy na koleją edycję jako drugoklasiści 😊
Giga laurka dla strażników lasów 2024
- 12
Laurka dla Strażników Lasów jest inicjatywą, której celem jest stworzenie ogólnopolskiej sieci Strażników Lasów poprzez edukowanie młodego społeczeństwa na temat ochrony lasów przed coraz częściej występującymi pożarami.
Dzieci z naszej szkoły oraz z całej Polski stworzyły laurki dla Strażników Lasów, czyli Strażaków i Leśników, by podziękować im za ochronę naszych lasów przed pożarami.
Osobą odpowiedzialną za zorganizowanie akcji w naszej szkole była Pani Monika Nizioł, która wraz z Panią Izabelą Nają oraz Panią Katarzyną Niemiec zachęcały uczniów do przygotowania prac. Zostało wysłanych 37 laurek z klas od I do VII.
Z całej Polski wpłynęło 31 250 cudownie kolorowych prac , dzięki czemu udało się stworzyć 6 GIGA laurek, a każda z nich składa się z 5184 prac małych artystów i zawiera najszczersze życzenia płynące z wielkich serduszek. W tym niewiarygodnym dziele uczestniczyły dzieci z 4052 placówek edukacyjnych z całej Polski.
Z naszej szkoły wpłynęło 37 prac wykonanych pod kierunkiem p. Moniki Nizioł, Izabeli Nai i Katarzyny Niemiec
Giga Laurka jest umieszczona na stronie internetowej, można wejść i odnaleźć laurki naszych uczniów.
Adres strony internetowej : https://straznicylasow.pl/giga-laurka-2024/Tylko w 2022r. w Polsce wybuchło ponad 6900 pożarów lasów, z czego większość spowodowanych było z WINY CZŁOWIEKA! Wspólnymi siłami należy propagować modę na mądre i odpowiedzialne zachowania w naszych lasach, by systematycznie ograniczać w nich liczbę pożarów spowodowanych przez człowieka.
DZIĘKI DZIAŁANIOM STRAŻNIKÓW LASÓW WSPÓLNIE BĘDZIEMY DBAĆ O ZIELONE, A NIE SPALONE LASY!
Rodzinna czerwcowa niedziela w trzeboskiej Dwójce
Okiem szkolnego fotoreportera
94
Już dzisiaj zapraszamy ...
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie